Politika

Yeniden Refah’ta İstifa Depremi! İl Başkanı “Sandık Görevlileri Zıkkım Yesin" Deyince İstifa Etti!

Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Torun, “Sandık görevlileri zıkkım yesin diyen biri benim il başkanım olamaz” diyerek görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yeniden Refah’ta İstifa Depremi! İl Başkanı “Sandık Görevlileri Zıkkım Yesin" Deyince İstifa Etti!
21-04-2024 11:04
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Torun, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İstifa etme gerekçesinin 31 Mart’ta Yeniden Refah Partisi Sivas Belediye Başkan adayı olan şu an ise İl Başkanı olarak görev yapan Fatih Kalkan’ın seçim değerlendirme toplantısında sandık görevlisi partililere yönelik söylediği sözler olduğunu dile getirdi.

Torun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kıymetli hemşehrilerim bildiğiniz üzere 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçiminde Yeniden Refah Partisi Türkiye genelinde büyük bir başarı göstermesine rağmen Sivas merkezde başarısız olmuştur, muhakkak bu başarısızlıkta biz yöneticilerin de payı var ancak sıralamalarda haksızlık yapılmasına rağmen partimizin il genel meclisi adayları 9 bin 500, belediye meclis üyesi adayları 7 bin 500, belediye başkan adayı 5 bin 500 oy almıştır. 2023’te yapılan genel seçimde Sivas'ın merkezinde 9 bin oy alan adayı başarısız olarak değerlendiren mevcut İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Fatih Kalkan bu seçimdeki kendi başarısızlığını kendisinden yaklaşık 2 kat fazla oy alan meclis üyesi adaylarına mal etmeye çalışmıştır. Önceki gün akşam yaptığımız seçim değerlendirme toplantısında, oruç olmalarına rağmen sandık görevlerini layıkıyla yerine getiren dava arkadaşlarımıza ‘İftar yemeği veremedik, ayıp ettik’ diye mahcubiyetini bildiren yönetici arkadaşımızın sözüne istinaden ‘Sandık görevlileri zıkkım yesin’ diyen biri benim il başkanım olamaz. Kendisini il başkanlık görevinden istifaya davet etmemize rağmen kabul etmemiştir, bu durumda kendisiyle birlikte yol yürüyemeyeceğimi ve İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğimi tüm kamuoyu ile paylaşıyorum. Saygılarımla arz ederim” dedi.

Kalkan’ın Torun’un iddialarına ilişkin ne cevap vereceği merak ediliyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER