USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Sivas Valisi Şimşek, Sağlık için 10 Kilometre Pedal Çevirdi

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, doğaseverlerle birlikte, “Sağlık İçin Pedal Çevir” etkinliğine katılarak 10 kilometre boyunca pedal çevirdi.

18-09-2023 11:22
SİVAS
Google News

Mehmet Fatih AKGĞÜL 

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek de doğaseverlerle birlikte, “Sağlık İçin Pedal Çevir” etkinliğine katıldı.

Vali Yılmaz Şimşek, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve Sivas Bisiklet Grubu (SİVBİS) üyeleri, Atatürk ve Kongre Müzesi önünde başladıkları bisiklet turunda 10 kilometre boyunca pedal çevirerek, Serpincik Göletine ulaştı.

“BİSİKLET HEM SAĞLIK HEM DE DOĞA DOSTU”

Gençlerle birlikte keyifli bir bisiklet turu gerçekleştirildiklerini belirten Vali Şimşek; “Amacımız bisiklet kullanımında toplumsal bir farkındalık yaratmak ve vatandaşlarımızı bisiklet kullanmaya teşvik etmek. Bisiklet hem sağlık hem de doğa dostu. Bisiklet kullanarak hem spor yapmış hem de çevreyi korumuş oluyoruz. Avrupa'da bisiklet kullanımı çok yaygın ama maalesef ülkemizde bu kadar yaygın değil. Bizler de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak arzusundayız. Ne kadar az motorlu taşıt kullanırsak, çevremizi o kadar az kirletmiş oluyoruz. Vatandaşlarımızı bundan sonra ki sürüşlerimizi katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ