Politika

Bakan Şimşek’ten, CHP Görüşmesinin Ardından Açıklama: Tribüne Oynuyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile yaptığı görüşmenin ardından yapılan açıklamalara yönelik olarak "Görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik" dedi.

Bakan Şimşek’ten, CHP Görüşmesinin Ardından Açıklama: Tribüne Oynuyor
25-06-2024 14:13
SİVAS

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile yaptığı görüşme hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, yapılan görüşmede uyguladıkları ekonomiprogramına ilişkin detaylı bir de sunum yaptıklarını belirtti ve görüşme sonrasında kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu ifade etti.

Şimşek, şu ifadelere yer verdi:
"Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık. Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez.”/İHA/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER