Gündem

Ertan Hoca Girişimciliği Anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sivas Genç Girişimciler Kurulu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Ertan Buyruk, “İşin Başında Gençlik Var” programı kapsamında girişimcilik konulu sunum yaptı.

Ertan Hoca Girişimciliği Anlattı
29-11-2023 09:59
SİVAS

Ömer ÜN 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sivas Genç Girişimciler Kurulu tarafından, İşin Başında Gençlik Var” adlı program  düzenlendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) meclis salonunda düzenlenen “İşin Başında Gençlik Var” programına, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Başkanı Osman Yıldırım, STSO Yönetim Kurulu Başkan Zeki Özdemir, yönetim kurulu üyeleri, TOBB Sivas Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Hazırbulan ve kurul üyeleriyle birlikte çok sayıda genç girişimci katıldı.

TOBB Sivas Genç Girişimciler Kurulu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Ertan Buyruk tarafından girişimcilik konulu sunum yapıldı.

STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, gençlerin sivil toplum kuruluşlarında daha etkin olması gerektiğini vurgulayarak büyüklerin tecrübelerinden istifade etmelerini istedi. Yıldırım konuşmasının devamında, “İlerleyen süreçte, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, belediye başkanının, milletvekillerinin kısacası Sivas’ı yönetecek kişiler buradan çıkması gerekiyor. Bunu da sizler yapacaksınız” ifadelerini kullandı.    

YÖNETİM KURULUMUZUN ÇOĞUNLUĞUNU GENÇLERDEN OLUŞTURDUK

Genç girişimcilere hitap eden STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, “Bu dönemki STSO yönetim kurulumuzun çoğunluğunu gençlerden oluşturduk. STSO Sivas’ın ekonomisine ve sosyal hayatına yön veren bir kurumdur. Önümüzdeki dönemlerde meclisimizdeki bu sandalyeleri sizler dolduracaksınız.  Ticari hayatın içerisinde olan genç girişimcilerimize ihracat, finans ve benzeri konularda birçok etkinlik yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu eğitim ve bilgilendirmeleri siz gençlere yoğunlaşarak devam edeceğiz. Sizler de, yeni nesil girişimciliği ve yeni nesil ihracatı kendi firmalarınızda uygulayabilme imkânına sahip olacaksınız” ifadelerine yer verdi.

Sivas Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Hazırbulan ise “Programımızın amacı fikir birliği oluşturmak. Sizlerin burada sunacağı fikirler şehrimizin gelişmesi için önem arz etmektedir. Bundan sonra yapacağımız programlarda eğitim, kişisel gelişim, sosyal ve kültürel faaliyetler gibi birçok konuda etkinliklerimiz olacak” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Prof. Dr. Ahmet CAN 3 ay önce
Çok isabetli bir konuşmacı ve çok önemli güncel bir seçilmiş düşünenleri ve düzenleyenleri içtenlikle tebrik ediyorum. Değerli meslektaşım Sayın Prof. Dr. Ertan BUYRUK Hocayı yürekten kutluyorum gönlüne yüreğine sağlık diliyorum. Selamlar Saygılarımla
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER