Gündem

Kahraman Şehitlerimize Minnettarız

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü kapsamında Yukarı Tekke Garnizon Şehitliğinde tören düzenlendi. Vatan toprağı için canını feda eden kahramanlarımızın kabirlerine tek tek karanfil bırakan protokol üyeleri, şehit aileleriyle yakından ilgilendi.

Kahraman Şehitlerimize Minnettarız
18-03-2024 12:09
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. 18 Mart etkinlikleri vatan uğruna şehadete erişen tüm şehitler için bugün Ulu Camii’nde Mevlid-i Şerif okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilen programda, müftülük görevlileri tarafından ilahiler seslendirildi.

KABİRLERE KARANFİL BIRAKTILAR

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında  bugün ise Vali  Yılmaz Şimşek ve il protokolünün katılımıyla Yukarı Tekke Garnizon Şehitliği'nde çelenk sunma töreni ve şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Çelenk sunma töreninin ardından Garnizon ve Polis Şehitliğini ziyaret ederek kabirlere tek tek karanfil bırakan Vali Şimşek ve beraberindekiler, şehit ailelerine taziyelerini yineledi. Protokol, Şehitler Müzesini de ziyaret ederek burada sergilenen şehitlere ait kişisel eşyaları inceledi.

TÜRK TARİHİNİN GELECEĞİNİ AYDINLATTI

Şimşek, yaptığı açıklamada; “Türk milletinin vatanperver duruşu ve milli duygularının doruğa ulaştığı bir kahramanlık destanı olan 18 Mart 1915 Çanakkale Savaşı, zelil yaşamak yerine bütün mukaddesatı uğruna onurla ve gururla ölmeyi tercih edenlerin zaferi olmuş, Türk tarihinin geleceğini aydınlatmıştır. Engin geçmişimizin şeref sayfalarından ve dönüm nokta biri olan bu zafer yüzyıllar boyu esareti kabul etmemiş bir milletin yeni bir devlet kurmasına kadar uzanan dirilişin başlangıcı azim ve kahramanlığımızın tarihte yerini almış nadide bir sayfasıdır” dedi. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER