Yaşam

Kıyasıya Yarıştılar

Sivas’ta "12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü" ile "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencileri arasında ezbere şiir okuma yarışması düzenlendi.

Kıyasıya Yarıştılar
19-03-2024 12:05
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ 

"12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü" ile "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencileri arasında ezbere şiir okuma yarışması düzenlendi.

Sivas İl Müftülüğü Toplantı Salonunda düzenlenen yarışmada öğrenciler Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen şiirlerden birini seçerek sahnede ezbere en güzel şekilde okuyabilmek için yarıştı.

İl Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş’ın komisyon başkanlığında yapılan yarışmanın komisyon üyeliğinde Sivas Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Mehmet Temir, Din Hizmetleri Uzmanı Kahraman Karaçam ve Müftülük Birim Şefi Enver Acar yer aldı.

Komisyonun değerlendirmesi sonucunda Şehit Adnan Saka Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Elif Şahbaz birinci, Şemsi Sivasi İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ayşe Evcioğlu ikinci, Şehit Adnan Saka Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ömer Asaf Boztepe ise üçüncü oldu.

Programın sonunda yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.  

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER