Gündem

Sivas Belediyesinin Borcu Ne Kadar? Kamuoyu Merak Ediyor, Uzun Açıklayacak Mı?

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından AK Parti’den Büyük Birlik Partisine geçen Sivas Belediyesi’nde geçmiş dönemlerden kalan borç merak ediliyor.  Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında yer aldığı iddia edilen Sivas Belediyesinin gelir-gider tablosunu Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun’un açıklaması bekleniyor.

Sivas Belediyesinin Borcu Ne Kadar? Kamuoyu Merak Ediyor, Uzun Açıklayacak Mı?
18-04-2024 09:42
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU

Yerel seçimde birçok belediye AK Parti’den diğer partilere geçti.  AK Partili belediyelerin seçim kaybettiği iller arasında Sivas da yer aldı. Büyük Birlik Partisi’nin adayı Dr. Adem Uzun, oyların yüzde 43.31’ini alarak Sivas Belediye Başkanı seçildi. Uzun’un rakibi önceki dönem Belediye Başkanı Av. Hilmi Bilgin ise oyların yüzde 29'unu alarak seçimi kaybetti.

BİRÇOK BELEDİYE PANKARTLA AÇIKLADI

Seçimlerin ardından yönetimin değiştiği bazı illerde belediyelerin devrettiği borçlar belediye binalarına asılan pankartlarla kamuoyuna duyuruldu. Bazı kesimler tarafından Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında olduğu öne sürülen Sivas Belediyesi’nin TL ve döviz bazlı ne kadar borcu olduğu ve borç miktarının bütçe miktarına oranının ne olduğu merak ediliyor. Kamuoyu, Uzun’un devraldığı belediyenin kısa, orta ve uzun vadeli borçlarına ilişkin açıklama yapmasını bekliyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER