Gündem

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden Atatürk’e ve Türk Bayrağına Yasak!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde eğitim öğretim gören bir öğrenci, mezuniyet törenlerinde Atatürk'ün sözünün pankartını ve Türk bayrağı açmak istediklerini ancak rektörlük tarafından izin verilmediğini öne sürdü. Öğrencinin iddiasını gündeme taşıyan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, üniversite yönetimine “Doğru mu?” diye sordu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden Atatürk’e ve Türk Bayrağına Yasak!
12-06-2024 11:39
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erdoğan Özdemir, akademisyenler, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı törene, Ameliyathane Hizmetleri Bölümünden mezun olan bir Suriyeli damga vurmuştu.

Törende Suriye bayrağı açan yeni mezun gence X hesabından seslenen Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr.  Ümit Özdağ, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ameliyathane hizmetleri bölümünden mezun olan Suriyeli öğrenci mezuniyet töreninde Suriye bayrağı açmış. Mezuniyetlerinden ve vatan sevgilerinden ötürü genç Suriyelileri tebrik ediyorum. Onlara söz veriyoruz. Vatan sevginiz ve vatan özleminiz karşılıksız kalmayacak. Sizin ülkemize dönmenize yardımcı olacağız” demişti.

Genel Başkan Özdağ, dün ise X hesabından, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde eğitim öğretim gören  son sınıf öğrencisinin kendisine gönderdiği mesajı paylaştı.

İddiaya göre son sınıf öğrencisi kendi mezuniyet törenlerinde Atatürk'ün sözünün pankartını açmak istedi. Rektörlük, öğrencilerinin talebini disiplin suçu sayarak reddetti. Öğrencinin iddiasına göre törende Türk bayrağı açmaya da izin verilmedi.

Öğrenci, Özdağ’a gönderdiği mesajda; “Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde son sınıf öğrencisiyim. Geçen haftalarda yapılan mezuniyet törenlerinde açılan yabancı ülkelerin bayraklarından sonra törenlerde açılacak bütün bayraklar provokasyon sayıldı. Kendi mezuniyet törenimizde Atatürk'ün sözünün pankartını açmak istedik rektörlük tarafından yasak geldi disiplin suçu denildi. Bari kendi bayrağımızı açalım dedik ona bile izin verilmiyor hocam” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencinin mesajını X hesabından paylaşan Özdağ, üniversite yönetimine “Doğru mu?” diye sordu.

Özdağ’ın paylaşımına yorum yapan sosyal medya kullanıcıları ise üniversite yönetimine tepki gösterdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet 1 ay önce
Meselemiz bumu şuan. Senin bayrağına izin verilmiyor. Atatürkü sevmeye bilirsin ama burda senin vatan bayrağın söz konusu. Şehitlerimizin kanı var o bayrakta. Kemikleri sızladı o vatan evlatlarının. Elhamdülillah bizde Müslümanız ama türküzde. Türkün değerine sahip çıkmamız gerekiyor. Sen burda Suriye bayrağın dan rahatsız değilsen türklüğünü sorgula. Sen eğerki razıysan türk bayrağına yapılandan sen türk.
Ü.A 1 ay önce
Bu ne ya Ülkemde T.C YAZISI KALKAR ATATÜRK YAZISI PANKAD VE TÜRK BAYRAGIM AÇILMAZ BU REKTÖR İSTİFA ETSİN BURASI TÜRKİYE BAŞKA ÜLKE DEGİL BEGENMİYORSA ÜLKEMDEN DEFOLUP GİTSİN
Osmanlı 1 ay önce
O İslam ve vatan düşmanına Atatürk lakabını takan Türk'ün ve İslam'ın düşmanıdır. Hakiki Türk müslüman Musdafa Kamalı sevemez! Vallahi billahi onun yeri cehennem!
Murat
Murat 1 ay önce
Allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın
ahmet 1 ay önce
bence gayet iyi yapmışlar ne işimiz var ölmüş biriyle
Alim 1 ay önce
Ah alim yıldız her zaman söyledik.bu alim türk düşmanı,yabancı hayrani diye.bu adam hep böyle idi irancı geçmişi var.yazık cumhuriyet gibi bir Atatürk'ün üniversitesinde rektörlük yapıyor olması içimizi yakıyor.koskoca kayıp olan 8 yıl.bir saniye bile o koltukta oturtulmamasi gereken bir şahıs 8 yıl o yüce makami işgal etti.az kaldı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER