Spor

Sivaslı Sporcu Türkiye İkincisi

Kocaeli’nde gerçekleştirilen Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’na katılan Sivas Sporcu Eğitim Merkezi ve aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü sporcusu Begümnaz Doğruyol, 48 kiloda Türkiye ikincisi oldu.

Sivaslı Sporcu Türkiye İkincisi
23-04-2024 11:37
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Türkiye Judo Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan “Gençler Türkiye Judo Şampiyonası” Kocaeli’nde düzenlendi.

56 ilden 863 sporcunun katıldığı Gençler Türkiye Judo Şampiyonası büyük heyecana sahne olurken, sporcular 2 gün boyunca dereceye girebilmek için ter döktü.

Şampiyonada Sivas Sporcu Eğitim Merkezi’nde yetişen ve aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü sporcusu olan Begümnaz Doğruyol, 48 kiloda gösterdiği gümüş madalyanın sahibi oldu, Türkiye ikincisi unvanını kazandı.

ANTRENÖRÜ TEBRİK ETTİ

Başarılı sporcunun antrenörü Bekir Güzelimdağ, yaptığı açıklamasında genç sporcunu tebrik ederek, “Gençler kategorisinde ilk kez yarışan Begümnaz Doğruyol, büyük bir başarı elde etti. Umuyoruz ki, genç yaşına rağmen bu başarısını sürdürecek ve önümüzdeki yıllarda da adından sıkça söz ettirecektir. Kendisi umut vaat eden bir sporcu ve Avrupa, Dünya ve EYOF gibi büyük şampiyonalarda madalyalar kazanmış olmasının ardından, gençler kategorisinde de aynı başarıları elde etmek için azimle çalışmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

TUNÇ “GURUR DUYUYORUZ”

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, Sporcu Eğitim Merkezinde yetişen Begümnaz Doğruyol’u emeği geçen antrenörü Bekir Güzelimdağ’a başarılar dileyerek, sporcu ile gurur duyduklarını söyledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER