Spor

Sivas’ın Gururu: Mehmet Hoca!

Sivaslı antrenör Mehmet Cihangir, katıldığı Türkiye Büyükler-Para Karate-Veteranlar-İşitme Engelliler Karate Şampiyonası'nda başarı elde etti. Cihangir, Türkiye üçüncüsü olarak Sivas’ı gururlandırdı.

 Sivas’ın Gururu: Mehmet Hoca!
05-03-2024 10:42
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Türkiye Karate Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan “Türkiye Büyükler-Para Karate-Veteranlar-İşitme Engelliler Karate Şampiyonası” 27 Şubat - 03 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlendi.

Ankara Taha Akgül Spor Salonunda düzenlenen heyecan dolu şampiyona, spor tutkunlarını heyecanlandıran bir etkinliğe sahne oldu.

Bu önemli organizasyona Sivas’ı temsilen katılan antrenörlerden Mehmet Cihangir, “Veteranlar” kategorisindeki 45-54 yaş grubu “Kata” dalında Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Karate İl Temsilcisi Oğuz Ökten ise, “Bu önemli başarı, sadece sporcularımızın değil, antrenörlerimizin de ne kadar önemli ve değerli olduklarını bir kez daha göstermiştir. Mehmet Cihangir hocamıza bundan sonraki yarışmalarda da başarılar diliyor, Sivas spor camiasının daha nice zaferlere imza atmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İL MÜDÜRÜ TEBRİK ETTİ

Spor camiasının büyük ilgi gösterdiği bu şampiyonada, Mehmet Cihangir’in elde ettiği başarı, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, tarafından da takdirle karşılandı. Tunç, “Hocamızı başarılı performansından dolayı tebrik ediyor, Sivas'ın adını gururla temsil ettiği için duyuyorum. Karate camiasına teşekkür ediyoruz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER