Gündem

Sivas'ta Arıcılara 48 Saatlik Eğitim Verildi

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde Arıcılık Kursu kapanış programı düzenlendi. Tarım ve Orman İl Müdürü Yıldız, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak sonucunda istihdam olacak her faaliyete katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Kurumlar el birliği ile vatandaşlarımızın istihdamına yönelik programlar, projeler geliştiriyor, bu projeleri de her kurum elinden geldiği kadar destekliyor. Bu kursun İlimiz ve ülkemiz tarımına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sivas'ta Arıcılara 48 Saatlik Eğitim Verildi
03-02-2024 10:34
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ 

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Konferans Salonu'nda " Arıcılık Kursu Kapanış Programı" düzenlendi. Program; Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Sivas Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yahya Epsileli ve kursiyerlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sivas Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yahya Epsileli yaptığı konuşmada; “22 Ocak’ta başlayan ve 100 kişinin eğitim aldığı "Arıcılık Kursu" bugün yapılacak sınavın ardından sona erecek. Bu kurslar sayesinde üretime olan katılımın ve nitelikli iş gücünün gelişeceğine yürekten inanıyorum. Bu kursta emeği geçen İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Yıldız ise “Kursumuz 22 Ocak tarihinde başlamış olup kursiyerlerimize toplam 84 saat eğitim verildi. Eğitici arkadaşlarımız tarafından bir sınav yapılacak ve bu sınavda başarılı olan kursiyerlerimize sertifika verilecektir. Kurslarımız kişisel gelişim taleplerinin karşılanmasının yanı sıra bireylerin bilgi, birikim ve istihdam edilebilirliklerini ve ayrıca becerilerini de bu arada geliştirerek iş ve yaşam kalitelerini artırmak maksadıyla çeşitli kurslar düzenlemekteyiz. Bugün burada kapanışını yaptığımız arıcılık kursumuzda düzenlemiş olduğumuz kurslardan bir tanesi” ifadelerini kullandı.

Kurs süresince eğitmenler tarafından; Arı bireyleri, arı ürünleri, ilkbahar bakımı, sonbahar bakımı, kışlatma, arı ırkları, hastalık ve zararlılar, Dünyada ve Türkiye'de arıcılık, bal üretimi ve hasadı gibi konularda teorik bilgiler verildiğini belirten Yıldız, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak sonucunda istihdam olacak her faaliyete katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Kurumlar el birliği ile vatandaşlarımızın istihdamına yönelik programlar, projeler geliştiriyor, bu projeleri de her kurum elinden geldiği kadar destekliyor. Bu kursun İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlerin sınava girmesiyle kurs programı tamamlandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER