Ekonomi

Ürettiği ürünleri Fransa’ya satıyor

Sivas’ta kozmetik ve hijyen üzerine fason üretim gerçekleştiren Tuğçe Nur Şeran, hedef büyüttü. Ürettiği temizlik ve kozmetik ürünlerini Türkiye’nin birçok iline gönderen Şeran, Fransa’ya da ürün satmaya başladı.

Ürettiği ürünleri Fransa’ya satıyor
22-05-2024 10:59
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA 

Türkiye, küresel ekonomideki belirsizliklere karşın ihracatta rekorlar kırmaya devam ediyor. Avrupa'ya ticarette etkinliğini koruyan Türk şirketleri, bölgeye ihracatını hız kaybetmeden sürdürüyor.

Türkiye'nin ihracat rekoru kırdığı ülkelerden birisi de Avrupa'nın önde gelen ekonomilerinden Fransa oldu. Dünyanın en büyük 7'nci ekonomisi ve Almanya'dan sonra Avrupa Birliği'nde (AB) nüfusu en fazla ikinci ülke olan Fransa, Türkiye için önemli ihracat potansiyeli barındıran ekonomiler arasında yer alıyor.

Türkiye’nin birçok bölgesinde olduğu gibi Sivas’ta da ihracat ağları gün geçtikçe güçleniyor.  

Sivas’ta, kozmetik ve hijyen üzerine fason üretim gerçekleştiren Tuğçe Nur Şeran hedef büyüttü. Şeran, Türkiye’nin yanı sıra Fransa’ya da ürün göndermeye başladı.

Türkiye ve Güney Kore ürünleri üzerine üretim yapan Şeran, “16 kalem fason üretimi Fransa’ya olmak üzere toplamda 26 kalem fason üretim yapıyoruz. Üretim sürecimiz 1 yıl, Ar-Ge çalışmalarını sayacak olursak da 3 yıldır bu sektörün içerisindeyim.  Türkiye içerisinde temizlik ve kozmetik ürünlerimiz çok rağbet görüyor özellikle otellerle hijyen ürünleri üzerine anlaşmalar imzaladık. Üretimlerimiz hız kazandı ve artık dış ülkelere açıldı, Fransa’ya ihracat yapıyoruz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER