USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

DÖRT EYLÜL HANGİ ŞEHRİN TAKIMI?

19-11-2023

Daha iki sezon öncesine kadar,2.ligde zirve mücadelesi veren, rakiplerin korkulu rüyası, Sivaslılar’ında Sivasspor’dan sonraki gurur olan Sivas Belediyespor’un devamı olan “Dört Eylülspor”un  durumu  ortada..

3.ligde tutunma mücadelesi veren Sivas Dört Eylülspor başkanı Mustafa Koçu ve Teknik direktörü Teoman Koray Cinel, önceki gün basın toplantısı düzenleyip, kulüp hakkında bilgi verdiler.

Hemen şunu belirteyim, gerek kulüp başkanı Mustafa beyi, gerekse Teoman hocayı her şeye rağmen gelecek için umutlu görmek bizleri son derece mutlu etti.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var, Sivas’ın 3.ligdeki temsilcisi Dört Eylülspor’un işi hiçte kolay değil. Kulübün saha içindeki durumundan ziyade, saha dışında karşılaştıkları zorluklar insanı düşündürüyor, hatta birazda üzüyor…

Bu takımın ligde kalması için saha içinden ziyade, saha dışındaki zorluk ve engellerle mücadelesi etmesi gerekiyor.

Asıl insanı üzen, Dört Eylülspor’un ligdeki durumu kadar, bu takıma “başka ülkenin takımı” muamelesi yapılması ..

Mesela, Dört Eylülspor’un bırakın Muhsin Yazıcıoğlu tesislerinde kalmasını, orada antrenman yapma imkanı bile verilmiyor. Yani boşuna “Dört Eylülspor hangi şehrin takımı” diye sormadık!

Yav arkadaş! Günümüzde maç yapmak için başka şehirden gelen takımlara bile tesisler açılırken, Sivas’taki Muhsin Yazıcıoğlu tesislerinin “Sivas’ın takımına” yasak olması gerçekten utanç verici! Daha fazlasını yazıp kişileri ve kurumları rencide etmek istemiyorum ama eğer bu tutum var davranışlar devam ederse, Sivas basını olarak tabii ki bizde gerekeni yapacağız.

Sivas’ın takımına Sivas’taki tesisleri vermeyenlere birde tavsiyem olacak. “Sivas benim kara sevdam” diyen Muhsin başkanın adını taşıyan tesislerinde adını değiştirin!

Sivas’a sevdasıyla bilinen cennet mekanı Muhsin Yazıcıoğlu hayatta olsaydı “Sivas’ı temsil eden takıma verilmeyen tesiste benim adım olmasın” derdi.

Ya “Muhsin Yazıcıoğlu” adını taşıyan tesislerin hakkını verin, yada ismini kaldırın!!!

Tabi cesaretiniz varsa….

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?