Spor

Sivas'a Atletizmde 2 Madalya

İstanbul’da düzenlenen Salon Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda Sivaslı sporcular kente 1 gümüş, 1 bronz madalya ile döndü.

Sivas'a Atletizmde 2 Madalya
17-01-2024 11:04
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

13-14 Ocak tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen “Salon Atletizm Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

Şampiyonaya Sivas’ı temsilen katılan Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından Nisanur Sena Uzun ve Yusuf Talha Toprak, U20 kategorisinde elde ettikleri başarılarla göz doldurdu.

Yüksek Atlama branşında mücadele eden Nisanur Sena Uzun, Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarıya imza attı. Bin 500 metre branşında ise Yusuf Talha Toprak, Türkiye üçüncüsü olarak sporseverleri gururlandırdı.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, başarılı sporcuları ve antrenörlerini tebrik ederek, “Sivas adına elde edilen bu büyük başarı bizleri gururlandırmıştır. Gençlerimizin spordaki başarılarına tanıklık etmek, geleceğe umutla bakmamıza sebep oluyor. Bu başarıların devamını diliyorum ve sporcularımıza her zaman destek vereceğimizi dile getirmek istiyorum. Antrenörlerimiz; Şenol Özdemir, Yasin Şahin ve Gonca Özdemir Ağaç, sporcularının gösterdikleri performansla öne çıkan yeteneklerini geliştirmekte büyük rol oynadılar teşekkürler” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER