Eğitim

TÜBİTAK Başkanı: TÜBİTAK, SCÜ'deki Desteklenen Proje Sayısını Artırdı

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde (SCÜ) öğrenci ve akademisyenlerle buluştu. TÜBİTAK tarafından desteklenen projelerin sayısının arttığını söyleyen Mandal, “Gençlerimizin gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurarak yenilikçi bakış açısıyla oluşturduğu projelerinde onların her zaman destekçisi olacağız” dedi. 

TÜBİTAK Başkanı: TÜBİTAK, SCÜ'deki Desteklenen Proje Sayısını Artırdı
27-03-2024 10:11
SİVAS

İlknur ÖZDEMİR 

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu ( TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Öğrenci ve Akademisyen Buluşması Programı kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) 100. Yıl Kültür Merkezinde öğrenci ve akademisyenler ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen programda SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız yaptığı konuşmada, “TÜBİTAK her zaman bilimin desteklenmesine öncülük eden kurumlarımızın başında gelmektedir. Desteklenen ve yürütülen çalışmalar gençlerimize ışık tutarak, Türkiye Yüzyılına katkılar sunmaktadır. Bugün Üniversitemizde TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.” dedi.  

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal ise konuşmasında, “Bugün kuruluşunun 50. yılını kutlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Hem akademisyenlerin hem de öğrencilerin TÜBİTAK tarafından desteklenen projeleri her geçen gün aratarak devam etmektedir. Gençlerimizin gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurarak yenilikçi bakış açısıyla oluşturduğu projelerinde onların her zaman destekçisi olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından TÜBİTAK Projeleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mandal, akademisyen ve öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Programın devamında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Ardından TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu kapsamda Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, ASELSAN Optik, ESTAŞ, CÜNAM ve Cumhuriyet TEKNOKENT ziyaret edilerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Ziyaretler sonrası TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal ve SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız, öğrenciler ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Ardından SCÜ Gençlik Merkezinde öğrencilerle sohbet gerçekleştirildi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER