Spor

Başkan Bilgin; Amatör Spor Kulüplerine Destek Artacak!

Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, yeni dönemde amatör spor kulüplerine verilecek desteğin artacağını duyurdu. Bilgin, “Hem malzeme desteği, hem nakit, hem lojistik destekleri artırarak devam edeceğiz. 2023’te verdiğimiz destek fragmandı bundan sonra daha da artarak devam edecek desteğimiz” dedi.

30-01-2024 10:40
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, amatör spor kulüplerine verilecek destek ve spora yapılacak yatırımlara ilişkin açıklamada bulundu.

Bilgin, Sivas Belediyesi olarak amatör spora büyük önem verdiklerini söyleyerek her yıl malzeme, ulaşım ve nakit para desteği verdiklerini söyledi.

Sivas’a yakışır bir amatör spor evi kazandırdıklarını vurgulayan Bilgin, “Ben milletvekiliyken amatör spor kulüplerimizin isteği amatör spor evinin yapılmasıydı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile protokol yaparak amatör spor kulüplerimize layık bir tesis kazandırdık. Bakanlığımız bünyesinde futbol camiamıza hizmet ediyor. Sahası yenilendi, binalar yenilendi. İçerisine spor malzemeleri koyarak tertemiz bir şekilde teslim ettik. İlk defa bu yıl sporda nakit destek uygulaması yaptık. Özellikle amatör spor kulüplerimizin şehir dışında yaptığı her organizasyonu da destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Biz belediyelerin profesyonel alanda değil amatör alanda sporu tabana yaymak adına hem bireysel hem de kurumsal anlamda desteklemeye inanıyoruz. Yasa da bunu diyor zaten, amatör spora destek verin diyor. Hem malzeme desteği, hem nakit, hem lojistik destekleri artırarak devam edeceğiz. 2023’te verdiğimiz destek fragmandı bundan sonra daha da artarak devam edecek desteğimiz. Hem kulüp bazında, hem bireysel bazda, hem de okul kulüpleri bazında desteklerimizi devam ettireceğiz” dedi.

“MUHTEŞEM BİR SPOR KOMPLEKSİ OLDU”

Başkan Bilgin, Şeyhşamil Mahallesine yapılan spor kompleksini önümüzdeki günlerde açacaklarını duyurarak, “Bu dönem Şeyhşamil Mahallesinde muhteşem bir spor kompleksi yaptık. Önümüzdeki süreçte grup başkanımız ve bakanımızın programı dahilinde açılışımızı yapacağız. Tesisimiz bitti. Tesisin içerisinde bay-bayan yüzme havuzu, tenis kortu, voleybol, basketbol sahaları, halı saha, kay kay pisti yer alıyor. Bir ailenin gidip güzel bir vakit geçirebileceği spor kompleksi yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte bu kompleksten şehre 2 tane daha kazandırmayı planlıyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksinde de eksiklikler var. Orada spor salonu eksik, hem kapalı spor salonu hem de yüzme alanı oluşturarak yenileyeceğiz. Şehrin batı kısmına da Esentepe bölgesinde de bir yer bularak büyük bazlı spor tesislerini şehre kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

 “MAHALLELERE SEMT SAHALARI YAPACAĞIZ”

Şehrin yoğun olduğu bölgelere semt sahaları yapacaklarını duyuran Bilgin, “Spor alanında çalışmalar yaparken ilgili bakanlıklarımız ve il müdürlüklerimizle koordineli olarak gidiyoruz. Kaynak Türk milletinin bütçesi, o bütçeyi en rahat şekilde kullanmamız lazım. Bir bölgeye Gençlik ve Spor Bakanlığımız bir spor tesisi yapıyorsa bizim daha yapmamıza gerek yok. Nüfus yoğunluğu olduğu bölgeler; Fatih Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Karşıyaka bölgelerine semt sahaları dediğimiz şekilde futbol, basketbol, voleybol sahaları, yanında sosyal olarak kullanılabilecek duş ve lavabolar yer alacak. Daha küçük ve bütçesi daha uygun spor tesislerini ilimize kazandıracağız” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER