Politika

BBP Sivas Belediye Başkan Adayı Uzun: Sivas, Valisi Olan Bir Köy!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kılavuz Mahallesinde seçim irtibat bürosu açtı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği programda konuşan BBP  Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, “Her yerde maalesef şehrimizin sahipsizliğine şahit oluyoruz. ‘Sivas sahipsiz, Sivas Valisi olan köy’ deniliyordu. İnanır mısınız adaylıktan sonraki süreçte buna çok daha yakından şahit oldum” dedi.

BBP Sivas  Belediye Başkan Adayı Uzun: Sivas, Valisi Olan Bir Köy!
13-03-2024 09:41
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU 

Büyük Birlik Partisi’nin ( BBP) Kılavuz Mahallesi Seçim Bürosu açılışı coşkuyla gerçekleştirildi.

Seçim ofisinin açılışı öncesi düzenlenen konvoyla adeta gövde gösterisi yapan BBP’nin Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK

Yapılan duanın ardından seçim ofisinin açılışını gerçekleştiren Dr. Uzun, Sivas'ın hangi mahallesine giderse gitsin bir sahipsizlik gördüğünü ifade etti. Uzun, “Vatandaşlarımızı geziyoruz, pazarları geziyoruz, esnafımızı geziyoruz, evlerde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Her yerde maalesef şehrimizin sahipsizliğine şahit oluyoruz. ‘Sivas sahipsiz, Sivas Valisi olan köy’ deniliyordu. İnanır mısınız adaylıktan sonraki süreçte buna çok daha yakından şahit oldum. Bu nedenle sorumluluğumuz büyük, hizmet etmek istiyoruz. Hizmet için yola çıktık. Şehrimize sahip çıkmamız lazım artık. Şehrimizi hep birlikte ileriye taşımamız lazım. Bunu da inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

TOPLU ULAŞIMI YENİDEN ORGANİZE EDECEĞİZ

Mahalleleri adım adım gezdiğini aktaran Dr. Uzun, vatandaşlardan ulaşımdan yana büyük sorunlar yaşadığına dikkat çekerek, “Vatandaşlarımıza soruyoruz, anketler yaptırıyoruz. Görüyoruz ki en büyük sorunlardan biri olan ulaşım sorunu gün geçtikçe artıyor. Göreve geldiğimizde ilk ele alacağımız konuların başında ulaşım geliyor. Toplu ulaşımı yeniden organize edeceğiz. İstişareler yapacağız, toplu ulaşım içinden çıkılmaz bir hal almış. Otobüs duraklarında vatandaşlarımız dakikalarda, saatlerce bekliyorlar. Trafik yoğunluğu bazı bölgelerde çok fazla, bazı bölgelerde acil otoparka ihtiyaç var. Bakın İstiklal’e alt geçit yapıldı ama haftada bir kaza oluyor. Nasıl bir mühendislik anlayışı ortaya konulduysa fizik kuralları nasıl ihlal edildiyse bakıyoruz ki haftada bir kaza oluyor ve bazı kazalar da ölümle sonuçlanıyor. Artık İstiklal geçidi denilmiyor Ölüm Geçidi deniliyor. Bundan sonraki süreçte şehri liyakatli ve ehil kadrolarla yönetmeye talibiz” şeklinde konuştu.

ÇAMAŞIR SEPETLERİ KİRLİ ÇAMAŞIRLARLA DOLU KALDI

Adaylık için yola çıktığında Sivas’ın tüm sorunlarını tespit ederek her soruna çözüm ürettiklerini aktaran Dr. Uzun, “Bu kardeşiniz göreve geldikten sonraki süreçte ehil ve liyakatli kadrolarla İnşallah şehrimizi ileriye taşıyacağız. Bu şehir susuz kaldı. Kadınlarımız mutfakta tezgâhların üzerinde bulaşıklar yığılmış vaziyette, o bulaşıkları izler halde mutfakta baş başa kaldılar. Çamaşır sepetleri kirli çamaşırlarla dolu kaldı. O günleri unutmadık. 14 ay önce şehir susuz kaldı dediler ki barajda kaçak var. 2004 yılında faaliyete geçen baraj nasıl oldu da 2020 yılına kadar durdu daha sonra kaçak ortaya çıktı. Barajda kaçak yoktu, kötü su yönetimi nedeniyle liyakatsiz kadrolar nedeniyle bu şehir susuz bırakıldı. Size söz veriyorum 1 yıl sonra Sivas Belediyesini tüm Türkiye konuşacak. Artık değişen, gelişen dışarıdan gelen insanların bir değişim imajı yaşadığı bir Sivas’ı hep birlikte inşa edeceğiz. Açıkladığımız projelerle her vatandaşımıza dokunacağız. Bütün vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz. Gerçek belediyecilik, vizyoner belediyecilik nasıl olur tüm kamuoyu şahit olacak” ifadelerini kullandı.

OKULLARA SİYASET SOKTURMAYACAĞIZ

Son günlerde AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin'in okulların spor salonlarında iftar programları düzenleyeceği yönünde iddiaların gündeme geldiğine değinen Dr. Uzun, "Adem Başkanım gel okulumuzda sizi misafir edelim diyen arkadaşlarım var. Bazen sokaklardan geçerken okul müdürü öğretmen arkadaşlarımla karşılaşıyorum beni okullarına davet ediyorlar. Onlara diyorum ki artık siyasi bir kimliğim var, seçim var okul bahçesine girmem okula siyaset getirmem anlamına gelir. Ama mevcut belediyede Özel Kalem üzerinden okul müdürü arkadaşlarım aranıyor. Okullardaki salonlar tespit edilmeye çalışılıyor. Ramazan'da iftarlar verilecekmiş. Okullara siyaset sokturmayacağız. Herkes aklını başına alsın. Açık söylüyorum şehrimizin değerlerine sahip çıkmak istiyoruz. Camiler değerlerimiz, okullar değerlerimiz. Geldiğimiz zaman camilerimize de okullarımıza da sahip çıkacağız, belediye üzerinden her türlü hizmet sağlayacağız. Eğitimde Sivas maalesef sonlarda. AYT ve TYT ortalamasına bakın Sivas gerilerde. Sivas'ın çocuğu genci bunu hak etmiyor. Eğitime sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER