Gündem

Dosya Bakan Bolat'ta! Sivas Esnafının Mağduriyeti İletildi!

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve sanatkarların sorun ve sıkıntılarını Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Polat’a  iletti.

Dosya Bakan Bolat'ta! Sivas Esnafının Mağduriyeti İletildi!
27-04-2024 08:30
SİVAS

İlknur ÖZDEMİR 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK)  Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığında Ankara’da düzenlenen Meslek Kuruluşları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Bakan Yardımcıları, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Esnaf Sanatkarlar Kooperatifleri Genel Müdürü Taha Enes Şeker, birlik ve federasyon başkanları ile yöneticileri katıldı.

Toplantıya katılarak esnaf ve sanatkarların sorunlarını Bakan Prof. Dr. Ömer Bolat’a ileten SESOB Başkanı Hakan Demirgil, yaşanan ekonomik gelişmelerin ve piyasa koşullarının esnafları mağdur ettiğini dile getirerek, esnafın sorunlarına değindi.

SESOB Başkanı Hakan Demirgil, perakende yasasının bir an önce güncellenerek esnafın zincir marketler karşısında mağdur edilmemesini, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve  Kefalet  Kooperatifinin verdiği kredilerin finansmanlarının açılması ve limitinin her esnafa üst limit olan 750 bin TL verilmesi ve 36 aya düşen vadenin 60 aya çıkartılması, Bağ-Kur’lu esnafların emekli olurken 9 bin prim gün sayısının 7 bin 200’e düşürülerek  SSK’lılarla eşitlenmesi müjdesinin hayata geçirilmesini, çırak öğrenciler için işletmelere ödenen devlet katkısı ödemelerinden yararlanacak olan teşvik alan programların güncellenmesi gibi  sorunların yer aldığı dosyayı Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a takdim etti.

SESOB Başkanı Demirgil, her zaman esnaf ve sanatkarların yanında olan, destek ve katkılarını esirgemeyen Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e ve esnafın yanında yer alan tüm bürokratlara teşekkür etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER