Gündem

Göz Boyamak İçin Eser Yapılmaz

Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, şehirdeki projelerin mantığa uygun şekilde yapılmasının doğru olacağını ve göz boyamak için eser yapılmaması gerektiğini vurguladı.

Göz Boyamak  İçin Eser Yapılmaz
14-03-2024 10:53
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, Sivas’ı karış karış gezmeye devam ediyor.

Barajların ardından şehirdeki yol yapımının devam ettiği noktalara uğrayan Kılıç, şehirdeki çevre yolları, kavşaklar, üst geçit ve battı çıktılar için uygulayacakları akıllı şehir projesine değinerek Sivas’ın birçok probleminin olduğunu söyledi.

Kılıç, “Çok değerli Sivaslı hemşehrilerim; Yapay Zeka ve Akıllı Proje içerisinde trafiğin kökten halledilmesi var. Çevre yolları nereden geçmeli, kavşaklar nerede olmalı, üst geçitler, battı çıktılar nerede olmalı? Şehrin tamamen, ana arterleri, yolları, trafikleri, insan yoğunluğu yapay zeka ile tespit edilerek akıllı şehir neticesinde yapacağımız eserler kalıcı, rantabl ve uzun vadeli olacak.  Sivas’ın birçok problemi var. Örneğin hastane kavşağına yapılan bu üst geçit için çok paralar harcandı bunun yerine basit battı çıktı ile bu iş daha uygun çözülebilirdi. Yaptım oldu felsefesi ile göz boyama felsefesi ile bu eserler yapılmamalı” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Tekin 3 ay önce
Çok haklı sivas ta kavşaklar kör her kavşak yonca yaprağı olmadığı için ışık dolu beton a gömüyorlar
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER