Gündem

SCÜ TIP VEKALETEN YÖNETİLECEK! BAKIN KİM GELDİ?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine vekaleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven getirildi.

SCÜ TIP VEKALETEN YÖNETİLECEK! BAKIN KİM GELDİ?
01-03-2024 10:10
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde dekanlık görevinden istifa eden Prof. Dr. Ahmet Alim’in yerine vekaleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven getirildi.

2020 Aralık ayından bu yana Tıp Fakültesi Dekanı  olarak görev yapan Alim’in yerine görevlendirilen Ataseven Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni mezunu.

HİLMİ ATASEVEN KİMDİR?

1968'de Sivas’ta doğdu. 1985'de Sivas Kongre Lisesi'nden, 1991'de ise Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1997 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olarak girdi. 2002 yılında İç Hastalıkları uzmanı oldu. 2003 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Gastroenteroloji Kliniğinde Gastroenteroloji yan dal ihtisasına başladı ve 2007 yılında Gastroenteroloji uzmanı oldu. Erzurum’da mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2009 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalında öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2011'de İç Hastalıkları (Gastroenteroloji) doçenti oldu. 2012’de Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesinde başhekim yardımcılığı; daha sonra da Tıp Fakültesi dekan yardımcılığı; 2014 yılında Sivas Numune Hastanesi Yöneticiliği/Başhekimliği; 2015 yılında Malatya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği; 2016 yılında Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu. Halen Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim Üyesi olarak görev yapan Dr. Hilmi Ataseven Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı görevini yürütmektedir.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER