Gündem

Şehitlerimizi Minnetle Anıyoruz

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci, "Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Şehitlerimizi Minnetle Anıyoruz
15-04-2024 10:10
SİVAS

Erkan YILDIZ

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci, 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bağımsızlık ve hürriyeti için tereddüt dahi etmeden canını veren şehitlerin ve gazilerin, milletin her daim hafızasında ve yüreğindeki yerini koruduğunu dile getiren Başkan Deveci, “Bağımsızlık, milletimiz için her zaman her şeyin üzerindedir. Kurtuluş mücadelemizden bugüne bağımsızlığı, hürriyeti, vatan toprağı ve bayrağı için şehit olmayı göze alan bir millet olarak şehitlerimize olan saygımız da sonsuzdur. Bugün aynı ülkede, aynı coğrafyada hürce yaşayabilmemiz; yine şehit ve gazilerimizin fedakârca verdikleri mücadele sonucundadır.   Bu topraklar dün Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kurtuluş Mücadelesi ile memleketin dört bir tarafındaki isimsiz kahramanlara ev sahipliği yaparken; bugün de terör örgütü ve onun destekçilerine yurt içinde ve yurt dışında düşmana karşı, memleketini savunurken şehit olan vatan evlatlarına borçludur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygılarımı sunuyorum.” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER