Gündem

Sivaslı Miniklerden "Sıfır Atık" Sergisi!

Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Atatürk İlkokulunda öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi. Yener, öğretmenlerin desteği ile öğrenci ve veliler tarafından atık malzemeler kullanılarak yapılan çalışmaların yer aldığı "Sıfır Atık" temalı sergiyi de ziyaret etti.

Sivaslı Miniklerden "Sıfır Atık" Sergisi!
24-02-2024 11:20
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU

Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Atatürk İlkokulunu ziyaret etti.

Okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet eden Yener, Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Yener; "Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği, daha sonra ise akademik başarısıdır. Millî ve manevi değerlerimizi önceleyen bir anlayışla çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamalı, teknolojik imkânları en sağlıklı şekilde kullanmaları ve maruz kalabilecekleri olumsuzluklara karşı onları korumak için elimizden geleni yapmalıyız." dedi.

"BİLİNÇLİ NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ"

Müdür Yener, daha sonra öğretmenlerin desteği ile öğrenci ve veliler tarafından atık malzemeler kullanılarak yapılan çalışmaların yer aldığı "Sıfır Atık" temalı sergiyi ziyaret etti. Öğrencilerin çalışmalarını yakından inceleyen Yener, bu tür çalışmaların öğrencilerin bilinçlenmesi açısından oldukça önemli olduğuna vurgu yaptı. Öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek çalışmalarında başarılar dileyen Yener, çalışmalara katkı sağlayan velilere de teşekkür etti.

Yener, "Bu kıymetli çalışmalar çocuklarımızın gelişimi ve bilinçlenmeleri açısından çok önemli. Daha yaşanılabilir bir dünya için bilinçli nesiller yetiştirmeliyiz. Bu anlamda sizler çocuklarımıza rol model oluyorsunuz. Çocuklar büyüklerini taklit eder. Siz evde kitap okursanız onlar da okur, siz evde bir şeyleri araştırmak, üretmek gibi bir çaba içerisine girerseniz çocuklarda sizlerden görür ve bir şeyler araştırır, üretir." ifadelerini kullandı.

 

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER