Spor

“Taraftarlar Rahatsız Oldu”

Sivasspor’un bazı taraftar grupları, Teknik Direktör Bülent Uygun’un taraftarlara yönelik sitemli konuşmalarına karşı açıklama yaparak, “Taraftarımız bu açıklamalardan son derece rahatsız olmuştur” dedi.

“Taraftarlar Rahatsız Oldu”
22-02-2024 11:06
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Sivasspor taraftarları, Teknik Direktör Bülent Uygun’un takımın oyun sistemini eleştiren taraftarlara yönelik sitemli konuşmalarına karşı açıklama yaptı.

Kırmızı-beyazlı bazı taraftar grupları sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Bülent Uygun’a tepkilerini dile getirdi.

Taraftarlar tarafından yapılan açıklamada,  şu ifadeler kullanıldı;

“Taraftarın stadyumdan, takımdan kopmasının belirli bir sürecin eseri olduğunu defaatle dile getirdik. Sezon başı yeni yönetim kurulu ile başlayan heyecan serüveni “Taraftar da mı transfer edelim?”, “Bunlar gerçek taraftar değil” söylemleri ile baltalanmıştı. Bu talihsiz açıklamalar sonrası Servet Çetin ile yollar ayrılmış, ardından Bülent Uygun ile yeni bir serüven başlamıştı. Bülent Hoca’nın taraftar eksenli açıklamaları gündemde yer edinmiş, takımı sahiplenici hareketleri tüm ülkenin dikkatlerini çekmişti. Bizler de yıllar sonra “sahiplenme” duygusunu görünce Bülent Hoca’nın gelişine bir kez daha sevinmiştik.

Hafta içi futbolcularımızın ulusal basında tanıtılması, röportaj vermesi, Bülent Hoca'nın ulusal medya aracılığıyla şehri ve takımı tanıtan çalışmaları da tuz ve biber gibi olmuştu. Tüm bu gelişmeler bir heyecanın başlangıcı olmuştu. Kıpırdanma, hareket başlamıştı. Bizler de bu heyecan serüvenine olabildiğince katkı vermeye çalıştık. Ancak şunu ifade etmek gerekir ki, üst perdeden bakışlar taraftarımızı olduğunca rencide etmektedir. Taraftar stadyuma geldiği kadarıyla da olsa, düşüncesini ifade etmekte hürdür. Oyunu, sistemi, gidişatı yorumlayabilir ve doğru görmediği yahut eksik gördüğü noktaları ifade edebilir.

Mağlubiyette canın sağ olsun, galibiyette alkışlayacak bir taraftar profili hayal ediyorsanız etmeyin. Öylesi olmaz çünkü. Sosyal medyadan ülkeler yönetiliyor, darbeler yapılıyor. Küçümsemek yanlıştır. Diğer taraftan, imkanı olmasına rağmen stadyuma gelmeyen taraftarlarımızı stadyuma çekmek isterken bu kişilere “1 milyon Euro verin, transfer yapalım. Klavye başından yazmakla olmuyor” gibi karşılık vermek doğru bir üslup değildir. Ortada sadakat ve bağlılık anlamında bir enkaz vardır. Süreci bilenler detayıyla bilmektedir. Bu süreci bir an evvel bitirmek, takıma küsülmez, gelin artık düşüncesini aşılamaya çalışırken yapılan açıklamalar hiç doğru olmadı. İnsanların gönül bağı zayıf. Neden olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu bağı güçlendirmek isterken ötekileştirmek doğru değil. Bu üsluptan vazgeçin. Taraftarımız bu açıklamalardan son derece rahatsız olmuştur. Açıkçası bıktık.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER