Eğitim

Öğrenciler Sordu Yener Cevapladı

Kadı Burhanettin İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri, Harezmî Eğitim Modeli etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Müdürü Necati Yener'i ziyaret etti. Öğrenciler Yener ile "Çevre Kirliliği" ve "Geri Dönüşüm" konularında röportaj yaptı.

Öğrenciler Sordu  Yener Cevapladı
22-03-2024 10:48
SİVAS

Ömer ÜN 

Harezmî Eğitim Modeli kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Kadı Burhaneddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenler ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Necati Yener'i ziyaret etti. Okul web sitesi için Millî Eğitim Müdürü Necati Yener ile röportaj gerçekleştiren öğrenciler, "Çevre Kirliliği" ve "Geri Dönüşüm" konu başlıklarında sorular yöneltti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yener, bir süre öğrencilerle sohbet ederek sorularını cevapladı. Çevre kirliliği ve geri dönüşüm konusundaki düşüncelerini dile getiren Yener, bu kapsamda okullarda gerçekleştirilen etkinlik ve çalışmalara vurgu yaptı.  Öğrencilerin küçük yaşta çevre bilinci kazanmaları için eğitici ve öğretici çalışmalar yürütüldüğünü belirten Yener, yerel yönetimlerle de iş birliği yaparak atıkların toplanırken ayrıştırılmasının sağlandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen "Sıfır Atık Projesi"nin doğanın korunması ve atıkların geri dönüşümü konusunda çok önemli olduğunu belirten Yener, bu kapsamda okullara atık toplama kutuları yerleştirildiğini ve kâğıt, plastik, cam, pil gibi atıkların ayrıştırılarak toplandığını belirtti.

Yener aynı zamanda okullarda geri dönüşüm kütüphaneleri oluşturulduğuna vurgu yaparak, "Öğrencilerimiz bu etkinlik ve çalışmalarla hem çevre bilinci kazanıyor, hem de geri dönüşüm sürecinin ne anlama geldiğini, atıkların dönüştürülerek nasıl kullanılabilir hale geldiğini uygulamalı bir şekilde öğreniyorlar. Bu çalışmalarla hem geri dönüşüme katkı sağlıyor, hem de okullarımıza görsel zenginliği olan farklı eğitim alanları kazandırıyoruz." dedi.

Yener, öğrencilere eşlik eden Müdür Yardımcısı Atıf Başpınar, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Duygu Koç ve Rehber Öğretmen Ebru Soğuk ile de bir süre sohbet ederek okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER