Politika

"Sivas Sahipsiz Kalmayacak"

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, 31 Mahalli ve İdari Seçimleri yaklaşırken Sivas’a dair önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Uzun, "Sivas’ı sahipsiz bırakmayacağız" dedi

"Sivas Sahipsiz Kalmayacak"
22-02-2024 10:29
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşırken açıkladığı projeler ve Sivas’ın sorunlarına yönelik tespit ve değerlendirmeleri de Sivaslıların büyük beğenisi toplamaya devam ediyor.

SİVAS’I LİYAKATLİ KADROLARLA YÖNETECEĞİZ

Şehri ortak akılla yöneteceklerini vurgulayan Dr. Uzun, şehrin yönetiminde vatandaşın da söz sahibi olacağını ifade etti. Dr. Uzun, “Sivas’ı yönetmeye talip olurken odağımıza Sivaslı vatandaşlarımız koyduk. Sivaslılara nasıl hizmet ederiz, onların sorunlarını nasıl çözeriz diye kafa yorduk. Bu nedenle de tüm kadrolarımıza liyakatli, alanında uzman işin ehli isimleri yerleştirdik. Sivas’ı vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz. Listelerimize farklı siyasi görüşlerden, farklı meslek gruplarından arkadaşlarımızı yazdık. Sivas’a katkı verecek, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti yapacak arkadaşlarımızla bu yolu yürüyeceğiz. Bu belediye halkın belediyesi. Bizde halkımıza hizmet etmek için gece gündüz demeden liyakatli kadrolarımızla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

SİVAS’I SAHİPSİZ BIRAKMAYACAĞIZ

Sivas’ı karış karış gezdiğini ve her sese kulak verdiğinin altını çizen Dr. Uzun, Sivaslı vatandaşların çözüm bekleyen çok sayıda sorunu olduğunu söyledi. Dr. Uzun, yapılan anketlerde yüzde 88,5 oranında vatandaşların Sivas’ı sahipsiz olarak tanımladığını belirterek, “Sivas bundan böyle sahipsiz kalmayacak. Sivas’ın tüm mahallelerine ulaşacak ve her vatandaşın beklenti ve taleplerini karşılamaya çalışacağız. Belediye hizmetlerinin hiç ulaşmadığı mahalleler, belediyeden hiç hizmet alamamış vatandaşlar var. Vatandaş artık sahipsiz kalmak istemiyor. Yaşadığı sorunlarda bir muhatap bulmak ve derdini anlatmak istiyor. Ben Belediye Başkanı olduğumda Sivas’ı yine böyle adım adım, sokak sokak, mahalle mahalle gezmeye devam edeceğim. Benimle birlikte çözümlerde insanlarımıza ulaşacak. Biz Sivas’ta siyasi profili değiştireceğiz. Biz sokak sokak Sivas’ı adımladıktan sonra siyasilerimizde bizi örnek alacak ve Sivas’a geldiklerinde tanıdık bir-iki esnafı gezip göstermelik fotoğraf çektiremeyecek. Onlarda bizi takip edip vatandaşa nasıl hizmet ettiğimiz görecek ve onlarda bizim gibi vatandaşın ayağına gidecek” şeklinde konuştu.

UZUN ZAMANDIR SAHADAYIZ

Her fırsatta vatandaşın sorunlarına kulak verdiğini aktaran Dr. Uzun, “Her sıktığımız elden bir sorun işitiyoruz. Uzun zamandır sahadayız. Vatandaşı dinliyoruz. Vatandaş sorunun söylüyor bizde ona nasıl çözeceğimizi söylüyoruz. Liyakatli kadrolarla vatandaştan gelen bu sorun ve sıkıntıların hepsine ayrı ayrı çözüm ürettik. Bunlar ayağı yere basan, vatandaşın sıkıntısını ortadan kaldıracak, vatandaşa hizmet götürecek çözümler. İşte bu yüzden Sivas’ı birlikte yöneteceğiz diyoruz. Vatandaşımız bizimle birlikte Sivas’ı yönetecek. Onlar talep edecek biz yerine getireceğiz. Hizmet alamayan, sorununa çözüm bulamayan bir vatandaşımız dahi kalmayacak. Biz vizyon belediyeciliği yapacağız reklam belediyeciliği değil. Sivaslı vatandaşlarımızın kaynaklarını yine vatandaşlarımıza harcayacağız. Belediye vatandaşın parasını, kamunun kaynaklarını hiç etmeyecek. Tüm kaynaklarımızın her kuruşu vatandaşımıza hizmet olarak gidecek” ifadelerine yer verdi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER