Gündem

Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars’tan Öğrencileri Sevindiren Proje

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, “Sivkart” projesi hakkında bilgi verdi.  Kars, projeyle  öğrencilere ekstra ek ulaşım binim kartı verileceğini ifade etti.

Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars’tan Öğrencileri  Sevindiren Proje
01-03-2024 11:43
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, esnaf ve öğrenciyi buluşturacak “Sivkart” projesi hakkında bilgi verdi.

Yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına devam eden MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars’ın “Sivkart” projesi dikkat çekti. Üretken ve sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok soruna çözüm bulan Kars, bu sefer de hem esnafı hem de öğrenciyi sevindirecek bir projeden bahsetti.

"Sivkart" isimli proje kapsamında, öğrencilere sunulacak ek ulaşım biniş kartları ile şehir içi ulaşım kolaylaştırılacak. Kartın sunduğu avantajlar sadece ulaşımla sınırlı kalmayacak. Sektörüne göre değişmek üzere yerel esnaftan yapılan alışverişlerde öğrenciler yüzde 5 ila yüzde 10 arasında ek indirim hakkı kazanacak. Bu sayede hem esnafın ticareti canlanacak hem de öğrencilere ek bir fayda sağlanmış olacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kars, “Biliyoruz ki esnaflarımız üniversite öğrencilerinin şehre az gelmesinden şikayetçi. Çünkü bu durum ticaretlerine yansımış durumda. Bu anlamda biz bazı projeler geliştirdik. Bunlardan bir tanesi ‘Sivkart’ projesi. Bu projeyle öğrencilerimizin şehre gelişlerini kolaylaştırmak amacıyla sunacağımız ekstra ek ulaşım binim kartları var. İlerleyen zamanlarda bu binim kartlarına şunu da eklemek istiyoruz; sektörüne göre değişmek üzere yerel esnafımızdan alışveriş yaptıkları zaman öğrencilerimiz yüzde 5 ila 10 arasında ek bir indirim hakkı belediyemiz tarafından kazanmış olacaklar. Bununla amaçladığımız üniversite öğrencisiyle esnafımızı daha çok buluşturmak ve esnafımızın ticaretine katkı sağlamak öğrenciye de ayrıca fayda sağlamak” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER