Spor

Sivas'ta Amatör Sporculara 10 Milyon Destek Verildi

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Sivas Belediyesi tarafından 42 branşta yaklaşık 2 bin 500 sporcuya 10 milyon TL değerinde spor malzemesi desteği verildi.

Sivas'ta Amatör Sporculara 10 Milyon Destek Verildi
10-10-2023 11:45
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Sivas’ta “Amatör Spor Haftası açılış programı ve Amatör Spor Kulüplerine spor malzemesi yardımı programı” düzenlendi.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programa Sivas Vali Yardımcısı İlhami Doğan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, spor il temsilcileri, amatör spor kulüplerinin başkanları, antrenörler ve sporcular katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, açılış konuşması yaptı.

“DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Daha sonra konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Sivas’ın spor şehri olması yönünde yoğun gayret sarf ediyoruz. Genç sporcu kardeşlerimizin her daim yanındayız. Sizler yeter ki spordan ayrılmayın, biz daima destekçiniz olmaya devam edeceğiz. Sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

42 BRANŞTA 10 MİLYONLUK DESTEK!

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, sporculara spor malzemelerini takdim etti. Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Sivas Belediyesi tarafından 42 branşta yaklaşık 2 bin 500 sporcuya 10 milyon TL değerinde spor malzemesi desteği verildi.

GÖSTERİ SUNDULAR

Spor malzeme dağıtımından sonra sporcuların hazırladığı gösteriler katılımcıların beğenisine sunuldu. Halk oyunları, karate, kick boks, cimnastik, güreş gösterileri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER