Gündem

Sivas’ta Filistin İçin İnsan Zinciri Oluşturuldu

Sivas’ta üniversite öğrencileri İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla insan zinciri oluşturdu.

Sivas’ta Filistin İçin İnsan Zinciri Oluşturuldu
30-03-2024 09:58
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ 

Yeni Hilal Derneği Cumhuriyet Üniversitesi  öğrencileri Filistin’e yönelik zulmü ve işgali protesto etmek ve farkındalık oluşturma amacıyla  "Filistin İçin El Ele" programı düzenleyerek insan zinciri oluşturdu.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İHH Sivas Şube Başkanı Efe Zileli ve üniversite öğrencilerin de katıldığı etkinlikte katılımcılar hastane önünden Cumhuriyet Üniversite kampüsüne kadar insan zinciri oluşturdu. Katılımcılar ellerindeki dövizler ve sloganlarla yürüyerek İsrail’i protesto etti.

Yürüyüşün ardından konuşan Yeni Hilal Derneği Üniversite Başkanı Eşref Doğan, “Bugün burada Gazze’de İsrail’in saldırılarıyla hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet dilemek, Filistinli kardeşlerimizin sesi olmak için bir araya gelsek de sadece Filistin halkı üzerinde değil tüm Müslümanların üzerinde oynanan kirlik oyunları ifade etmek ve dünyanın her köşesinde oluk oluk Müslüman kanı akıtıldığına da haykırmak için buradayız. Bütün İslam coğrafyasının yanındayız. Çağı utandıracak bu soykırımı ve adi zulmü yapan İsrail’e maşasını tutan demokrasi ve insan hakları kavramlarını kullanan bu katliamlara seyirci kalarak adete bu insanlık suçuna ortak olan ülkelere tepkisiz kalmadığımızı göstermek ve bu zulmü protesto etmek için buradayız” dedi.

  

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER